0

Yeni Oyun tanıtım : Vain Glory Tüm Detaylari ile İnceliyoruz

Yazar @admin12 Kasım 2014

Evet uzun bir süredir sizlere bahsetmek istediğimiz ve önümüzdeki süreçte mutlaka denemeniz gereken MOBA platformunun yeni gözbebeği iOS platformu için harika oyunlar kategorisinde yer alıyor.

Aslında Vain Glory oyunu Apple ‘ın  2014 lansmanında/etkinliğinde az da olsa tanıtılmış ve iOS 8 ile nasıl bir grafik kalitesi ortaya koyduğu kısa bir bölüm oynanarak sahnede tüm dünyaya gösterilmişti.

vainglory-ios

Vain Glory ile ilgili hemen bir detayı sizlere aktarayım. Şuan da Türkiye Appstore’da yer almıyor fakat yarın ya da birkaç gün içerisinde Global olarak Tüm Appstore’lara sunulmasını bekliyoruz. Zaten yapılan duyuruda belli tarihler verilerek öncelikle Avrupa olmak üzere tüm dünya genelinde indirilebilir ve oynanabilir olacak.

Deneyimlerimizi heyecandan şimdilik sadece Filipin Appstore üzerinden indirilebilir olduğu için Vain Glory oyununu buradan indirdik.

Vain Glory oyunu ilk indirdiğimiz zaman Türkçe dil desteği yoktu ve bazı kısımları gerçekten tam olarak inceleyememiştik fakat dün yapılan güncelleme ile global birçok dil desteği oyuna eklenmiş ve oyun şuan da tamamen türkçe arayüze sahip.

Oyunda yapabilecekleriniz gerçekten çok fazla. Dilerseniz bireysel takılabilir dilerseniz arkadaşlarinizla ekip kurabilirsiniz. Arkadaşiniz yoksa bile diğer oyuncularla savaş kısmından 3’lü 2 ekip biribiri ile rastgele eşleştiriliyor ve diğer 2 arkadaşiniz ile karşı taraftaki 3 kişi ile savaşabiliyorsunuz. Savaşlar yaklaşık olarak 30 dakika ya da daha az sürüyor. Tabiki stratejik olarak güçlü olmak istiyorsanız maden çıkarılan bölgeleri ve yer altından çıkan krakeni ekibinize katmanız gerek. Sürekli el değiştirebilecek bu ana kısımlar hangi ekip tarafında alınırsa karşı ekibi alt etmek için  çok büyük avantaj sağlıyor.

İkinci güzel haber ise Etkinlikte iphone 6 üzerinden oynanan oyun bazıları tarafindan sadece iphone 6 ve 6 plus için ya da ipadler üzerinden oynanabilir diye yorumlandı. Oyun yapımcıları tarafından da belirtildiği gibi Vain Glory oyununu hem iphone hem ipadleriniz ile oynayabilirsiniz. Bizde ilk olarak Vain Glory oyununu Phone 5S üzerinde denedik ve gerçekten harika grafik özelliklerine sahip etkileyici bir oyun. Oyunun tüm detaylarını ilerleyen yazıalrımızda ve bölümler hakkında, karakterler hakkında yazılarımızı sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Yeni sürüm dün itibari ile yayınlandı ve global olarak yavaş yavaş tüm appstore’lar üzerinden indirilebilecek. Yeni versiyon 1.1.3 ile de birçok özellik vain glory oyununa eklendi. Bu yenilikler ;

  • Global birçok dil desteği,
  • Taka Karakteri,
  • Vain Glory Market eklenmiş durumda ve burada gerçek para ile satın alımlar yapabilirsiniz.
  • Kakraman karakterlerde yapılan değişiklikler (JOule, Saw, Ringo karakterlerinde birtakım yenilikler eklenmiş)
  • Oyun içi performans iyileştirmeleri,

Oyun hakkındaki karakter ve bölümlerdeki diğer tüm detaylar ilerleyen yazılarımızda yer alacak. Şimdilik İyi oyunlar.

Yazar Hakkında
@admin
Yorum

Cevap Yaz