21

VainGlory Türkiye Oyuncuları için Tavsiyeler (Nasıl Oynanır)

Yazar @admin23 Kasım 2014

Vin Glory Nasıl oynanır ? Vain glory tecrübeli arkadaşlarla arkadaş olup, oyun içi parti oluşturarak oynamak isteyen tecrübeli arkadaşlar. Oyunu henüz oynamayı bilmeyen çaylak arkadaşlar için bu yazıyı yazmak istedim.

vainglorytürkiye

Glory Points nedir, Nasil kazanılır ?

Vainglory global olarak indirilmeye sunulduktan sonra tr ve avrupa üzerinden oyuncular serverlarda gözükmeye başladı. Fakat beni bu yazıyı yazmaya iten sebep ise oyun oynamayı bilmeyen çaylaklar için bir yol gösterici kücük detayları aktarmak.

Şimdi dilerseniz oyunda bireyselde takılabilirsiniz fakat pek eğlenceli değildir ve Glory point denilen karakterleri satın almanız ve kilidini açmanız için gereken puanları bireyselde toplayamazsınız. 3v3 şeklinde arkadaşlarınızla global olarak umumi bir maç seçerek Glory points kazanmaya başlayabilirsiniz.

İlerleyen zamanlarda en önemlisi karakeni ele geçirme olayı : 

Vainglory oyununda en kritik noktalardan bir tanesi madencileri ele geçirme diğeride karakendir. Zaten karakeni alırsanız büyük ihtimal arkasından da destekleyerek giderseniz rakibin iki saldırı kulesini yıkarsınız ve kristale kadar ilerlersiniz. Tabiki karakenle birlikte giderek rakip karakterlerin karakene verdiği zararı azaltmalısınız ve ölmesini geciktirmelisiniz. Bu arada karaken oyunda 15. dakikadan sonra ortaya çıkıyor ve hangi taraf onu ele geçirirse çok büyük avantaj yakalamış oluyor. En çok kızdığım noktaya gelirsek. Ben şimdi özel saldırı itemleri filan aldım karakenin olduğu kısıma gittim. Çalılıkların arasında saklanıyorumki diğer oyunculara gözükmeyim ve eğer karaken ele geçiriliyorsa ani bir saldırı yapıp onu kendi takımıma kazandırayım. Fakar diğer oyuncular da karakenin olduğu bölüme geliyorda çaylakça etrafına bakmadan direk karakene saldırı yapıyor. Doğal olarak rakip oyuncularda atakta oluyor ve 3 v 1 yada 3 v 2 durumunda kalıyor ve ölüyor. Burda lütfen herkes karakenin olduğu bölgede biraz dolaşarak etrafta rakip oyunculardan karakter var mı diye bakarsa gerçekten çok büyük avantaj olur. Direk karaken işte burda hadi ele geçirelim olmuyor. Lütfen buna dikkat edin.

Oyunda birlikte oynamak isteyen arkadaşlar içinde oyun ismim/nick : dRaGoNKiLLeR

Vain Glory hangi karakterle başlamalıyım ?

Oyunda ücretsiz olarak oynanabilen karakterlerin bir tanesi ile oyuna başlayabilirsiniz. Zaten oynadıkça hangi karakterin size uygun olduğunu seçersiniz. Ben şimdilik Adagio karakterini beğendim ve maçlarımın çoğunda onu kulanıyorum. Tabiki amacım 8000 Glory Points kazanıp Taka kahramanını / karakterini almak.

Aynı zamanda 3v3 maç yaptığınız zaman günlük glory points ve haftalık glory points kazanabilirsiniz. Her gün kazandığınız bir maç için +50 Glory Bonusu alırsınız. Her gün 3 kez kazandığınız zaman +150 Glory bonusu kazanırsınız. Ve son olarak 7 gün üst üste maç kazanırsanız +250 Glory bonusu kazanırsınız.

VainGlory Türkiye Oyuncuları için Tavsiyeler / Oyun içi hareketler 

Gelelim en çok bahsetmek istediğim kısıma. Arkadaşlar lütfen 3v3 yapıyorsanız birşeyeleri bilerek oyuna girin. Bazen çıldıracak düzeye geliyorum. Birlikte oyun oynamayı bilmiyorsan git bireyselde takıl. Fakat takım olarak oyuna girdiyseniz takım halinde hareket edin.

Şimdi 3 kişi oyuna girdiniz. Oyunun başlarından dilerseniz koridordan ilerlersiniz ve yaratıkları ve rakipten gelen olursa onu kesersiniz ya da yardakçıları keserek altın alırsınız. Oyunun başında bu tamam anlarım. Aslında burda da birlikte hareket edilse çok daha rahat maç kazanırız. İlerleyen zamanlarda oyunda 5. dakikadan sonra madenci bölümleri açılır ve buraları ele geçirmeniz halinde daha çok altın alırsınız ve koridordaki gücünüz artar. İster yardakçiları kesin isterseniz koridordan gidin lütfen birlikte haraket edin. özellikle oyun başında altın kazanmak için.

Yazar Hakkında
@admin
21 Yorum
 • Bronse
  29 Eylül 2016 at 18:43

  GERCEK VOX CELESTE PETAL VE KESTREL USTASIYIM KIMSE BENI BUNLARLA YENEMEZ EMIN OLUN OYNAMAK ISTEYEN EKLESIN Bronse

 • J3tyna
  13 Mart 2016 at 12:18

  Yilmazsezer1988 admin oyuna karakter getiremez kardesim yani karakter gelsin demen sacma

 • J3tyna
  13 Mart 2016 at 12:16

  Arkadaslar gercek bir krul ustasi ve pro ile oynamak isterseniz oyuncu ismim j3tyna

 • Faruk
  14 Şubat 2016 at 22:01

  Yine benim okunmayan yer özel güç

 • Faruk
  14 Şubat 2016 at 22:00

  Ben karakterlere bakıyorum hepsinde 4 mzel güç var ben 3 tane kullanıyorum nasıl 4 özel güç kullanabilirim

 • yilmazsezer1988
  09 Şubat 2016 at 15:30

  Admin yazdıklarıma cevap verir misin bide yeni karakterler gelsin karakterler az

 • yilmazsezer1988
  09 Şubat 2016 at 15:27

  En iyi karakter bence ormanda taka yada koska,krul midde yani yolda skaarf
  Oyunda ormanda bi tank bide suikastçı olmalı birlikte hareket etmeli midd karakterde kuleleri iyi korumalı
  bazıları iki midd alıyor 2 mid oynadım kazanmak zor oluyor
  Bilgisayara karşı oynadığımız zaman botlar nasıl oynuyorsa siz de öyle oynayın oyunda ismim yilmazsezer1988 ekleyin

 • yilmazsezer1988
  09 Şubat 2016 at 15:17

  Ben oyunu çok beğendim fakat bazı yonleri çok sinir bozucu mesala bağlantı koparsa yada diyelim şarjın bitti sana ceza veriyor ben şimdi 2 gün oynayamıyorum bu şekilde olursa insanlar sıkılır oyunda
  bide şu var oyunun amacı karakterlere kıyafet almak ama kıyafetlerin + bi avantajı yok o zaman ben niye uğraşayım ki gorunum kazanmaya oyunuma bakarım kıyafetler önemli değilmiş araştırdım oyunun bi amacı yok oyna oyna sıkılırsın
  oyunda değişik şeyler olmalı seni oynamanı sağlamak için oduller skilller ve lvl almak ne işe yarıyor çözemedim 7 lvl oldum bi özelliği var mı ozellliği yoksa neden lvl alıyoz

  • Destiny41
   06 Mayıs 2016 at 03:13

   Usta haklı bende yenı başladım taka karakterını sevıyorum ama oyunda bi amaç varmı 7 levelım bana bişeyler kazandırıcakmı ne yapmalıyım oyunu boşamı oynuuorum

 • Emrecan
  02 Şubat 2016 at 22:25

  Oyunda glory para nasil kasabilirim taktik varmi?

 • Ahmethan
  25 Ocak 2016 at 11:11

  Abi oyunda çok iyiyim duyuru yapıyorum. Benimle oynamak isteyenler için Vainglory adım Ahmethan.

 • Egemen
  17 Ocak 2016 at 21:05

  Vainglory i bilgisayarda nasıl oynayabilirim?

 • Ercan
  30 Kasım 2015 at 04:23

  Vainglory deki en iyi karakter hangisi

 • ImVeLiAhT
  03 Aralık 2014 at 10:58

  Bu ıce dediğimiz paraları nasıl alabiliriz peki

Cevap Yaz