0

Kestrel Hikayesi Bölüm 2 : İş için doğru alet

Yazar @admin16 Aralık 2015

Kestrel Hikayesi Bölüm -2 (Lore) : İş için doğru alet

Vainglory kahramanları ile ilgili hikayelerin en sıcağı yeni tanıtılan kestrel kahramanı ile ilgili. Kestrelin hikayesinin iş için doğru alet bölümünü aşağıdan okuyabilirsiniz.

Kestrelhikaye2


“It really is her.”

Kestrel aşağıda çalıdaki kılıç ustası kadının fısıldamasıyla solmakta olan parıltıyı vurdu. Bir asker pozisyon aldıktan sonra konuşulmayacağını bilirdi. Hala çiftlik evinin dışında saklanan her kadının, şimdi bir keçinin yıpranmış eski at arabasındaki yükünü indirmeye çalışan sarışın kadının defni için nöbeti vardı. Julia bir hayalet olmuş olmalıydı.

Keçi ipini çekiştirdi, bir çocuk gibi ağlıyordu.

Kestrel bir zeytin ağacının karışık dalları arasında saatlerdir durduğu pozisyonda Catherine’in sinyali için bekledi. Bacaklarındaki his çoktan gitmişti. Çelik telli yayı önünde hazırlanmış şekilde duruyordu. Eldivenli parmaklarını ovaladı, derisinin altındaki kıvılcımın zevkiyle, ama o gece enerji oku kullanmayacaktı. Eğer yay yeterince ağır çekildiyse ve sökülmüş Fırtına Muhafızı ünitesi Gythia bölgesine geçtiğinden beri büyü kullanmamışsa, metal camı kırardı. Teknisyenler büyüye güvenmiyordu ve bu sis ve makine arazisinde en son ihtiyaçları olan şey ilgiydi.

Yanağını diliyle dürterek dürbününden kraliçenin kardeşini izledi. İkizlere annelik yapmak Julia’nın vücudunu zayıflatmıştı ve gözünün altında kırışıklıklar vardı, ama hiç tereddüt yoktu. Julia içeri girdikten sonra, Kestrel hissizleşen ayak parmaklarını büktü, omzunu oynattı, kalçasını dalların arasına doğru alçalttı, yayın kirişine bir ok yerleştirdi ve baykuş sesiyle işaret verdi. Catherine emri bekletmesi için geri ıslık çaldı.

Güneş batarken keçi daha sesli ve üzgünce meledi. Çevreleyen çalı ve ağaçlarda hiçbir şey kımıldamadı. Pencereden içeride, Julia kocasıyla tartıştı, asi teknoloji ordusundan bir hiç kimse. İkizler pijamalarıyla belirdiler, birbirini yataklarına doğru kovalıyorlardı. Erkek çocuk haykırdı ve yeri salladı, batan güneş önce aydınlandı, sonra tekrar karardı. Büyü soyundan, Kestrel sessizliğe daldı. Tabii ki kraliçe onları sağ salim istemişti. Çocuklar kıvrılana dek bekledi, yatak odalarından uzakta bir ön pencerenin sol köşesine nişan aldı, ardından sinyalini tekrarladı. Catherine tekrar bekle ıslığını çaldı.

Gece derinleşti, Mont Lille’in parlak ışığı üzerinde asla görünmeyen yıldızlar çıktı. Adam eliyle bir hareket yaptı. Julia kapıyı çarptı. Keçinin çığlıkları Kestrel’in sinirlerini iyice germişti. Pozisyonunu bütün gece koruyabilirdi, ancak beklediği her dakika bir şeyler yanlış gidebilirdi.

Adam bir kolundaki eldiveni bağladı. Farklı yerlerden hayvansı sesler ve ıslıklar duyuldu. Catherine’nin bekle emri tekrarlandı ve keçi haykırdı, bir şey yanlıştı; bir saat önce saldırmış olmaları gerekiyordu. “Neyi bekliyor bu?” kılıç ustası kadın homurdandı. Kestrel ıssız görevlere alışıktı, tüm bu grup planlarına değil. Güvenecek çok fazla insan vardı. Çok fazla ses. Düşünemiyordu.

Bir oku serbest bıraktı ve keçi sustu.

Sinyal durakladı; çalının içinde biri ses çıkardı. Kestrel yaya başka bir ok daha yerleştirdi. Adam durakladı, en yakın penceredeki yansımasına baktı, sonra çiflik evi boyunca Julia’ya doğru koştu

“Biliyor,” nefeslendi yerdeki kadın, çalının içinden sızlanıyordu.

Kınından çıkan çelik ıslıkları tüm zeytin bahçesinde duyuldu. Bir yerde, mavi bir tutam büyü havada belirip kayboldu. Yanan mavi bir kalkan canlandı. Kalpler boğazlarda atıyordu. İçerideki adam zırhının içinde mücadele ediyor, karısı parmakları kelepçelerin üstünde yardım etmeye çalışıyordu. “Gitme zamanı” idi ve tek ihtiyaçları olan Catherine’in ıslığıydı.

Islık asla gelmedi.

Kestrel geri çekildi, kafatasının çenesiyle birleştiği eklem dinleniyordu, üç parmağı yayda, kürekkemiği omurgasına batıyordu ve soluk verişiyle …

… serbest bıraktı.

Ön cam parçalanana kadar Kestel ağaçtan aşağı doğru sallanmıştı. Bacağında yanan raptiye ve iğneleri görmezden gelerek, eğildi ve çiftlik evine yaklaştı.

Hanging from the windowsill by one hand, her bow slung over one shoulder, she glanced back at the storm of magic and steel following behind. Catherine stood behind the attack, tears in her eyes, a raven’s neck broken in her fist, another landing on her shoulder with an enraged scream.

Kaynak : vainglorygame.com

Yazar Hakkında
@admin
Yorum

Cevap Yaz