0

Dominations Atom Çağı (Atomic Age)

Yazar @admin11 Kasım 2016

Dominations Atom Çağı (Atomic Age) Güncellemesi yayınlandı. Atomic Age tüm güncelleme detayları ve atom çağı hakkında bilmeniz gerekenler.

Atom Çağı(Atomic age) Dominations oyununa eklenen 11.Çağ. Bu çağa geçmek için şehir merkezinizi 9.000.000 Gold (altın ) karşılığında yükseltmeniz gerekiyor. Şehir merkezinizi yükseltmek için de 12 tane işçinizin (worker) boş olması gerekiyor. Atom çağı yükseltmesi 13 Gün sürüyor.

Atom Çağı Yülseltme Bilgileri :

Altin :9M Gold

İşçi : 12

Süre : 13

Atom çağından sonraki yükseltmede oyun içinde diğer çağ soğuk savaş çağı(cold war age) olarak güzüküyor. Bu çağ endüstiyel çağ ve küresel çağdan sonra oyuna sonradan eklenecek 3.çağ olarak dikkat çekiyor.

Atom çağının dikkat çeken en önemli binaları dünya harikalari : Yaklaşık 2. çağda bir wonder dediğimiz dünya harikalari oyuna ekleniyor.

Atom Çağı Özel binaları(Wonder) : 

  • Sydney Opera Evi (Sydney Opera House)
  • Atomium
  • Pentagon
  • United Nations

Atom çağının en dikkat çeken askerleri oyuna yeni eklenen saldırı helikopterleri ve APC ler. Bunlarla alakalı detayları ilerleyen zamanlarda bulabilirsiniz.

Atom Çağı yükseltmenizde ek olarak alacağınız defans binaları ve diğer yapılar : Ev, keskin nişancı kulesi, Tank Deposu, Balista Kulesi, diken,tuzak, 10 yol, 10 duvar ve kapı.

Yeni Saldırı Askeri : Saldırı Helikopteri(Attack Helicopter)

Tamamen defans odaklı bir saldırı askeriniz ve bana gore en güzel yanı mesafe olarak defans askerlerinin ve kulelerin dışından düşmanın tüm defans binalarını yok edebilmesi çok faydalı olacaktır.

Yeni Fabrika Askeri : APC

Oyuna yeni eklenen bu fabrika askerini çıkarmak için fabrikanız yani ağır tankları çıkardığınız yeri son seviyeye yükseltmeniz gerekiyor . Bu APC ler her 9 sanıyede bir size 2 adet piyade askeri veriyor ve tankın içinden çıkartıyor. Saldırı içinde zaman geçtikçe her 9 saniyede bir verdiği için 1 dk içerisinde birçok yaya saldırı askeriniz oluyor ve şehri yerle bir edebiliyorsunuz. En güzel saldırı askeri ve popüler olacağına eminim APC’lerin.

Atom çağı ile gelen diğer yeniliklerden bahsetmek gerekirse :

  • Oyuna Eklenen diğer yeniliklerden birside Artık tüm generaller lvl(seviye) 50 ye kadar yükseltilebilir. Bu yükseltmeleri yapmanız için kale seviyeniz son seviye olması gerekiyor ve bunun içinden çok yüksek bir petrol istiyor.
  • Atom çağı ile bazı binalara yükseltme gelmedi ve bana gore çok iyi oldu. Bu kadar yükseltme aylar sürecek zaten. Bu binalar savaş akademisi, mercenary kamp(paralı askerler), elçilik( embassy), komuta merkezi, tapınak kutsamaları,hava sahası ..
  • Paralı askerler (mercenary) kampına yeni özel askerler eklenmiş .Bunlar özgürlük savaşçıları (freedom figter) normal saldırı piyadesi gibi, BRDM-1 diye tabir edilen düşman kaynaklarını hızlı bir şekilde almanızı sağlayan kaynak askerinin paralı olanı ve tank destroyer olarak tarif edilen ve 30. hitpoint(canı ) olan tank tanksavarlar.
  • Atom çağı ile kütüphane araştırmalarına yeni bir bölüm eklendi ve 4 ana başlıkta 5 adet belirtilen binaların özelliklerini geliştirebilirsiniz. Bunlar bilgisayar, radar, anıtlar ve elit paraşütçü.

Oyun içi dengeleme ayarları : 

Defanstaki mercenary kampı yıkılında çıkan flamme panzer (ateşsaçar) için denge güncellemesi yapılmış ve saldırı ve canı düşürülmüş.

Oyun içindeki piyadelerin canları ve hasarları artırılmış. Küresel çağda ve sanayi çağı için geçerli.

Sanayi ve küresel çağ için makineli silahların hasar ve canları artırılmış.

Maksimum oyuncu seviyesi 500 Lvl ( seviye) ‘ e çıkarılmış.

 

Yazar Hakkında
@admin
Yorum

Cevap Yaz